Strona głównaPytania MED.02 › Pytanie 7
MED.02 · pytanie #7

Grupową profilaktykę fluorkową realizuje się obecnie wg zasady <br><br> <table><tr><td></td><th>Sposób przeprowadzenia zabiegu</th><th>Grupa objęta profilaktyką</th><th>Preparat fluorowy</th></tr><tr><td>A.</td><td>Nadzorowane szczotkowaniew odstępach 1-6 tygodniowych6 x w roku.</td><td>Uczniowie klas I-VI</td><td>Fluormex żel</td></tr><tr><td>B.</td><td>Nadzorowane płukanie w odstępach1-2 tygodniowych 10 x w roku.</td><td>Uczniowie klas I-VI</td><td>2% NaF</td></tr><tr><td>C.</td><td>Nadzorowane szczotkowaniew odstępach 1-2 tygodniowych10 x w roku.</td><td>Dzieci w wieku przedszkolnymi uczniowie klas I-IV</td><td>0,5-1% NaF</td></tr><tr><td>D.</td><td>Nadzorowane płukanie w odstępach1-6 tygodniowych 6 x w roku.</td><td>Dzieci w wieku przedszkolnymi uczniowie klas I-IV</td><td>Fluormex płyn</td></tr></table>

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.