Strona głównaPytania MED.09 › Pytanie 788
MED.09 · pytanie #788

W którym z wymienionych terminów można najwcześniej przekazać do utylizacji próbkę archiwalną leku o dacie produkcji 01.05.2012 i dacie ważności 01.05.2013, zgodnie z przepisem przytoczonym w ramce? <br><br> <table><thead><tr><th colspan="2" scope="col">Fragment Rozporządzenia MZiOS z dnia 26 marca 1993</th></tr></thead><tbody><tr><td>§ 4. pkt 2</td><td>Próbki archiwalne należy przechowywać w warunkach przewidzianych dla danego wyrobu farmaceutycznego lub materiału medycznego przez okres jednego roku ponad ustalony termin ważności, nie krócej jednak niż 3 lata.</td></tr></tbody></table>

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.