Strona główna › Pytania MED.10 › Pytanie 1434
MED.10 · pytanie #1434
Po skręceniu stawu skokowego II stopnia, zaraz po usunięciu opatrunku gipsowego, przeprowadza się masaż
- Aizometryczny, mający na celu zwiększenie siły mięśni
- Bkontralateralny chorej kończyny, mający na celu odżywienie tkanek
- Climfatyczny chorej kończyny, mający na celu usunięcie obrzęku tkanek
- Dcentryfugalny, mający na celu odżywienie unieruchomionego stawu
Poprawna odpowiedź: C. limfatyczny chorej kończyny, mający na celu usunięcie obrzęku tkanek
Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.