Strona główna › Pytania MED.11 › Pytanie 69
MED.11 · pytanie #69
Którą zasadę należy zastosować przy wykonywaniu negatywu gipsowego dla protezy opisanej w ramce? <br><br> <table><tr><td>proteza typu czynnego,kikut przedramienia średniej długości,pasowanie luźne,zawieszenie paskowo-szelkowe,opaski gipsowe nakładane bezpośrednio na kikut.</td></tr></table>
- ANawijanie opasek zaczyna się 10 cm poniżej wyrostka łokciowego.
- BNawijanie opasek zaczyna się 5 cm powyżej wyrostka łokciowego.
- CNegatyw wykonuje się w zgięciu ramienia około 40°.
- DNegatyw wykonuje się w zgięciu przedramienia około 5°.
Poprawna odpowiedź: B. Nawijanie opasek zaczyna się 5 cm powyżej wyrostka łokciowego.
Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.