Strona główna › Pytania MOD.03 › Pytanie 655
MOD.03 · pytanie #655
Przyczyną awarii maszyny stębnowej, w której dochodzi do łamania igły podczas szycia, jest
- Aresztki nitki górnej w chwytaczu
- Bnieprawidłowe nawlekanie nitki górnej do igły
- Cuszkodzony otwór w płytce ściegowej
- Dniedokładne umiejscowienie bębenka w chwytaczu
Poprawna odpowiedź: D. niedokładne umiejscowienie bębenka w chwytaczu
Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.
Wyjaśnienie
Dobrze jest, gdy bębenek w chwytaczu jest na swoim miejscu, bo jak go tam źle umieścisz, to igła może się złamać. Wiesz, to się zdarza, kiedy igła trafia w metalowy element chwytacza, co prowadzi do jej uszkodzenia. Warto regularnie sprawdzać, jak ten bębenek leży, a także pamiętać o czyszczeniu i oliwieniu wszystkich części. Ze swojego doświadczenia wiem, że dobrze jest też robić przeglądy maszyny od czasu do czasu, żeby upewnić się, że wszystko działa jak należy. A skoro już o tym mowa, warto korzystać z instrukcji producenta dotyczących konserwacji, bo to naprawdę wpływa na dłuższą żywotność maszyny i lepszą jakość szycia. Zauważyłem, że zwracanie uwagi na dźwięki maszyny i reagowanie na wszelkie zmiany zawsze pomaga w szybkiej diagnozie problemów z bębenkiem.
🤖 Wyjaśnienie generowane przez AI – weryfikuj w oficjalnych źródłach.