Strona główna › Pytania MOT.02 › Pytanie 1041
MOT.02 · pytanie #1041
Najczęstszym powodem usterki, przejawiającej się świeceniem wszystkich żarówek tylnej lampy po wciśnięciu pedału hamulca, jest
- Auszkodzenie izolacji jednego z przewodów
- Bbrak masy żarówek lampy
- Cprzerwanie jednego z przewodów prądowych
- Dprzepalenie jednej z żarówek
Poprawna odpowiedź: B. brak masy żarówek lampy
Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.
Wyjaśnienie
Często zdarza się, że brak masy żarówek lampy to główny powód świecenia wszystkich żarówek tylnej lampy, gdy naciśniesz pedał hamulca. Masa w układzie elektrycznym jest mega ważna, bo zapewnia, że obwody działają jak powinny. Jak coś jest nie tak z masą, prąd zaczyna szukać innych dróg, co może spowodować włączenie wszystkich lampek. To może być problem, bo uszkodzone połączenie masy może powodować, że lampy będą działać nieprawidłowo, a czasem nawet przewody mogą się przegrzewać i uszkadzać. Dobrze jest regularnie sprawdzać połączenie masy, a jak coś jest nie tak, to warto zwrócić uwagę na złączki i przewody, żeby nie wpakować się w większe kłopoty. No i pamiętaj – używaj dobrych materiałów w elektryce i dbaj o dobry kontakt masowy, bo to zgodne z zasadami bezpieczeństwa elektrycznego w autach.
🤖 Wyjaśnienie generowane przez AI – weryfikuj w oficjalnych źródłach.