Strona główna › Pytania MOT.02 › Pytanie 1306
MOT.02 · pytanie #1306
W trakcie prowadzenia pojazdu ukazuje się komunikat o nieprawidłowym działaniu systemu ESP, mimo że układ ABS funkcjonuje bez zarzutu. Możliwą przyczyną tej usterki może być
- Aniedostosowana praca pompy ABS
- Buszkodzenie w systemie czujników ABS
- Cuszkodzenie czujnika położenia koła kierownicy
- Dniewłaściwe działanie prędkościomierza
Poprawna odpowiedź: C. uszkodzenie czujnika położenia koła kierownicy
Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.
Wyjaśnienie
Uszkodzenie czujnika położenia koła kierownicy to naprawdę istotny temat. Bez dobrego działającego czujnika, system ESP, który ma za zadanie stabilizować pojazd, może zacząć szwankować. On bazuje na danych z tego czujnika, które mówią mu, jaki jest kąt skrętu i w którą stronę jedzie auto. Jak czujnik nie działa, no to ESP może źle interpretować te dane, a to może skończyć się błędem. Wyobraź sobie, że wchodzisz w zakręt, a system nie wie, gdzie są koła – to nie brzmi dobrze, prawda? Pamiętaj, że dobrze jest regularnie sprawdzać układy ABS i ESP, żeby na bieżąco monitorować czujniki. Dzięki temu można szybko wychwycić potencjalne problemy i je naprawić zanim się rozwiną.
🤖 Wyjaśnienie generowane przez AI – weryfikuj w oficjalnych źródłach.