Strona główna › Pytania MOT.06 › Pytanie 440
MOT.06 · pytanie #440
Olej silnikowy po zużyciu powinien być
- Aoddany do utylizacji
- Bspalany w piecu CO w warsztacie
- Coczyszczony i znowu użyty w silniku
- Dwykorzystany do konserwacji na przykład drewna
Poprawna odpowiedź: A. oddany do utylizacji
Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.
Wyjaśnienie
Zużyty olej silnikowy to coś, co trzeba traktować poważnie. Zawiera różne szkodliwe substancje, które mogą być niebezpieczne dla środowiska. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest oddać go do utylizacji. Takie postępowanie jest zgodne z przepisami, a także dobrze wpisuje się w to, co powinniśmy robić jako odpowiedzialni kierowcy. Olej można przetwarzać w specjalnych zakładach, które zajmują się jego recyklingiem. Dzięki temu można ponownie wykorzystać surowce, co jest korzystne. Właściwe zarządzanie takim olejem jest kluczowe, by zmniejszyć zanieczyszczenie gleby i wód gruntowych. Wszyscy, którzy mają do czynienia z olejem silnikowym, powinni wiedzieć, jak się z nim obchodzić, żeby nie zaszkodzić naszemu środowisku.
🤖 Wyjaśnienie generowane przez AI – weryfikuj w oficjalnych źródłach.