Strona główna › Pytania MOT.06 › Pytanie 665
MOT.06 · pytanie #665
Jednym z powodów "wypadania zapłonów" w silniku z zapłonem iskrowym może być awaria
- Aświec żarowych
- Bcewki zapłonowej
- Ctermostatu
- Dregulatora ciśnienia
Poprawna odpowiedź: B. cewki zapłonowej
Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.
Wyjaśnienie
Cewka zapłonowa to jeden z tych kluczowych elementów w silniku z zapłonem iskrowym. To ona odpowiada za generowanie wysokiego napięcia potrzebnego do zapalenia mieszanki paliwowo-powietrznej w komorze spalania. Jak coś z nią jest nie tak, to możesz zauważyć, że silnik działa nieregularnie, traci moc i za dużo pali. Dlatego podczas przeglądów warto sprawdzać, w jakiej kondycji jest cewka. Kiedy widzisz, że jest uszkodzona, najlepiej wymienić ją na nową. To zazwyczaj rozwiązuje problemy z wydajnością silnika i zapobiega ich pogłębianiu. No i nie zapominaj o świecach zapłonowych, bo one też mają spory wpływ na działanie silnika. Regularna diagnostyka to klucz do wczesnego wyłapywania problemów, a to z kolei oznacza, że twój silnik posłuży ci dłużej i będzie mniej palić.
🤖 Wyjaśnienie generowane przez AI – weryfikuj w oficjalnych źródłach.