Strona głównaPytania MTL.03 › Pytanie 249
MTL.03 · pytanie #249

Odczytaj z tabeli, jaka jest zalecana temperatura nagrzewania i wygrzewania sprężyn wykonanych ze stali 50S2 przed hartowaniem oraz który ośrodek chłodzący należy stosować przy hartowaniu. <br><br> <table><tr><th colspan="4">Zalecane warunki obróbki cieplnej</th></tr><tr><th>Znak stali</th><th>Temperatura hartowania± 10°C</th><th>Ośrodek chłodzący</th><th>Temperatura odpuszczania± 30°C</th></tr><tr><td>50S</td><td>800</td><td>woda</td><td>380</td></tr><tr><td>40S2</td><td>840</td><td>woda</td><td>430</td></tr><tr><td>50S2</td><td>870</td><td>woda</td><td>460</td></tr><tr><td>55S2</td><td>870</td><td>olej</td><td>460</td></tr><tr><td>50HSA</td><td>850</td><td>olej</td><td>520</td></tr></table>

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.