Strona główna › Pytania MTL.03 › Pytanie 27
MTL.03 · pytanie #27
Do jakich celów używa się gazu wielkopiecowego?
- Aw wytwarzaniu kwasu fluorowodorowego
- Bdo świeżenia surówki
- Cdo ogrzewania obiektów użyteczności publicznej
- Ddo zasilania nagrzewnic gorącego powietrza
Poprawna odpowiedź: D. do zasilania nagrzewnic gorącego powietrza
Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.
Wyjaśnienie
Gaz wielkopiecowy to jeden z kluczowych elementów, które napędzają procesy w hutnictwie. Używamy go, żeby opalać nagrzewnice gorącego dmuchu, co jest super ważne, bo podgrzewane powietrze lepiej się spala i pozwala na wydajniejszą produkcję stali oraz żelaza. Gaz ma wysoką kaloryczność i jest czystszy niż inne paliwa, co oznacza, że mniej szkodliwych substancji trafia do powietrza. Warto pamiętać o normach takich jak ISO 14001, które pomagają w dbałości o środowisko. Jak się dobrze wykorzysta gaz w nagrzewnicach, to temperatury w piecach są stabilniejsze, co w końcu wpływa na jakość stopów metali. Także w sumie, robiąc to dobrze, można uzyskać lepsze materiały, które potem mają lepsze właściwości mechaniczne.
🤖 Wyjaśnienie generowane przez AI – weryfikuj w oficjalnych źródłach.