Strona główna › Pytania OGR.01 › Pytanie 436
OGR.01 · pytanie #436
W bukietach nie powinno się łączyć
- Atulipanów z narcyzami
- Bcyprysika z tulipanami
- Cżywotnika z nasturcjami
- Dcyklamenów z pantofelnikami
Poprawna odpowiedź: A. tulipanów z narcyzami
Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.
Wyjaśnienie
Tulipany i narcyzy nie powinny być w jednym bukiecie. To przez chemikalia, które wydzielają, bo mogą sobie nawzajem zaszkodzić. Narcyzy po ścięciu wydzielają coś takiego jak narcyzyna, a to jest toksyczne dla innych kwiatów. Jak narcyzy są w wodzie z tulipanami, to tulipany szybciej więdną i ogólnie ich jakość się pogarsza. W florystyce lepiej jest trzymać te kwiaty osobno, żeby każda roślina mogła dłużej pozostać świeża. Fajnie jest też dać narcyzom trochę czasu w osobnym naczyniu, żeby wydzieliły toksyny, a dopiero później łączyć je z innymi kwiatami, które nie będą na nie wrażliwe. Wiedza o tym, jakie rośliny mogą ze sobą współpracować, to kluczowa rzecz w florystyce, bo pozwala na robienie ładnych kompozycji, które też długo wytrzymują.
🤖 Wyjaśnienie generowane przez AI – weryfikuj w oficjalnych źródłach.