Strona główna › Pytania OGR.03 › Pytanie 634
OGR.03 · pytanie #634
Obsadzanie kwietników sezonowych w okresie letnim realizuje się
- Aw pierwszej połowie kwietnia
- Bw drugiej połowie kwietnia
- Cw drugiej połowie maja
- Dw pierwszej połowie maja
Poprawna odpowiedź: C. w drugiej połowie maja
Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.
Wyjaśnienie
Sadzenie kwiatów w drugiej połowie maja to naprawdę dobry pomysł! Wtedy warunki pogodowe są najkorzystniejsze dla roślin. Zmniejsza się ryzyko przymrozków, a to oznacza, że bez obaw możesz wsadzić rośliny, które lubią ciepło, na przykład begonie czy pelargonie. Ogrodnicy mają swoje obserwacje, które pokazują, że po maju noce stają się cieplejsze, co zdecydowanie sprzyja wzrostowi roślin. Dzięki temu, że sadzenie planuje się na ten czas, rośliny mają więcej szans na pełne kwitnienie i dobre warunki do rozwoju. Dobrze jest też wcześniej zająć się glebą – próba jej odżywienia i spulchnienia może mieć ogromny wpływ na sukces letnich nasadzeń.
🤖 Wyjaśnienie generowane przez AI – weryfikuj w oficjalnych źródłach.