Strona główna › Pytania OGR.03 › Pytanie 896
OGR.03 · pytanie #896
Jakie niebezpieczeństwo dla pracownika wiąże się z używaniem herbicydu do opryskiwania roślin?
- AZatrucie przez układ oddechowy.
- BUraz mechaniczny.
- COparzenie.
- DZranienie.
Poprawna odpowiedź: A. Zatrucie przez układ oddechowy.
Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.
Wyjaśnienie
Odpowiedź 'Zatrucie poprzez drogi oddechowe' jest właściwa, bo kiedy opryskujemy rośliny herbicydami, jest ryzyko, że wdychamy drobinki tych chemikaliów. Herbicydy są po to, żeby pozbywać się niechcianych roślin, ale ich składniki mogą być niebezpieczne dla ludzi, zwłaszcza w postaci aerozolu, co może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Wdychanie tych substancji może podrażniać układ oddechowy, a czasem nawet prowadzić do zatrucia. Dlatego warto, żeby wszyscy, którzy używają herbicydów, przestrzegali zasad ochrony osobistej i używali odpowiednich środków ochrony, jak maski czy respiratory. Dobrym zwyczajem jest noszenie takich środków w strefach, gdzie używane są chemikalia. Te wszystkie informacje, które są w kartach charakterystyki substancji chemicznych oraz zasady BHP dotyczące pracy z pestycydami, są kluczowe, żeby minimalizować ryzyko zatrucia. Nie zapominaj również o warunkach pogodowych, bo te mogą wpływać na to, jak rozprzestrzeniają się opryski.
🤖 Wyjaśnienie generowane przez AI – weryfikuj w oficjalnych źródłach.