Strona główna › Pytania OGR.04 › Pytanie 53
OGR.04 · pytanie #53
Jak należy zabezpieczyć warstwę urodzajną gleby w trakcie wykonywania prac ziemnych?
- APrzykrycie gleby warstwą piasku w miejscach, gdzie będą realizowane zadania
- BUsunięcie warstwy urodzajnej gleby i składowanie jej w pryzmie
- CUsunięcie warstwy urodzajnej gleby i składowanie jej w kontenerach budowlanych
- DZakrycie gleby folią w obszarach, gdzie będą prowadzone prace
Poprawna odpowiedź: B. Usunięcie warstwy urodzajnej gleby i składowanie jej w pryzmie
Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.
Wyjaśnienie
Zabezpieczenie warstwy urodzajnej gleby podczas robót ziemnych jest naprawdę ważne, jeśli chcemy, żeby gleba była dobra i żeby rośliny mogły rozwijać się prawidłowo. Najlepiej jest ściągnąć tę warstwę urodzajną i przechować ją w pryzmie. Dzięki temu zachowujemy jej strukturę, a także mikroorganizmy oraz składniki odżywcze. Kiedy zmagazynujemy ziemię, łatwiej jest kontrolować wilgotność i zmniejszamy ryzyko jej degradacji, co jest zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju. Na przykład, w budowlance, jeśli odpowiednio zabezpieczymy glebę na terenach zielonych, później możemy ją wykorzystać do rekultywacji. To wszystko jest zgodne z wytycznymi, które podkreślają, żeby, jeśli się da, unikać uszkodzeń gleby podczas robót ziemnych.
🤖 Wyjaśnienie generowane przez AI – weryfikuj w oficjalnych źródłach.