Strona główna › Pytania OGR.05 › Pytanie 219
OGR.05 · pytanie #219
Wyłącznie z rozsady powinno się uprawiać
- Afasolę
- Bcebule
- Cmarchewkę
- Dpaprykę
Poprawna odpowiedź: D. paprykę
Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.
Wyjaśnienie
Papryka to roślina, która najlepiej czuje się, gdy zaczynamy ją uprawiać z rozsady. To dlatego, że ma swoje specyficzne potrzeby, jeśli chodzi o temperaturę i długość dnia. Nasiona papryki chcą mieć ciepło do kiełkowania — tak około 25-30°C. W związku z tym, siew bezpośrednio do gruntu w chłodniejszych rejonach to raczej zły pomysł. Wiele osób decyduje się na wysiew nasion w pomieszczeniach, gdzie mogą im zapewnić odpowiednie warunki. Kiedy młode roślinki już urosną i pogoda na dworze się poprawi, przesadza się je do gruntu. To jest zgodne z dobrymi praktykami w ogrodnictwie, bo pomaga zwiększyć plony. No i hodowla z rozsady pozwala na wcześniejsze zbiory oraz lepszą kontrolę nad zdrowiem roślin, co jest ważne, bo papryka łatwo łapie choroby. Dlatego dobrze przygotowana rozsada to klucz do udanej uprawy papryki.
🤖 Wyjaśnienie generowane przez AI – weryfikuj w oficjalnych źródłach.