Strona główna › Pytania ROL.02 › Pytanie 612
ROL.02 · pytanie #612
Jakie będą roczne wydatki związane z eksploatacją ciągnika (wydatki na paliwo, oleje i smary oraz naprawy), jeśli koszty godzinowe wynoszą: paliwo 30 zł/h, oleje i smary 3 zł/h, a naprawy 7 zł/h? Zakładaj, że ciągnik będzie używany przez 100 godzin w ciągu roku.
- A4000 zł
- B3300 zł
- C3000 zł
- D3700 zł
Poprawna odpowiedź: A. 4000 zł
Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.
Wyjaśnienie
Rośnie koszt użytkowania ciągnika i wynosi 4000 zł rocznie. To wszystko przez różne wydatki, które musimy wziąć pod uwagę. Mamy tu koszt paliwa, który to 30 zł za godzinę, oleje i smary za 3 zł na godzinę oraz naprawy, które kosztują 7 zł na godzinę. Jak ciągnik pracuje 100 godzin w roku, to mamy: 30 zł/h razy 100 godzin, co daje 3000 zł za paliwo. Do tego oleje i smary, 3 zł/h razy 100 godzin to 300 zł, a naprawy 7 zł/h razy 100 godzin to 700 zł. Jak to wszystko zliczymy, wychodzi nam 3000 zł plus 300 zł plus 700 zł, co daje razem 4000 zł. Takie obliczenia są mega ważne w rolnictwie, bo pomagają w planowaniu budżetu i zarządzaniu kosztami. Dzięki temu rolnicy mogą lepiej decydować, jak efektywnie wykorzystywać sprzęt, co jest potrzebne do zdrowego rozwoju gospodarstw.
🤖 Wyjaśnienie generowane przez AI – weryfikuj w oficjalnych źródłach.