Strona główna › Pytania ROL.02 › Pytanie 785
ROL.02 · pytanie #785
Jakiego środka eksploatacyjnego powinno się użyć w hydraulicznym systemie sterowania sprzęgłem w samochodzie?
- AOlej przekładniowy
- BPłyn do systemu hamulcowego
- CPłyn do systemu wspomagania
- DOlej hydrauliczny
Poprawna odpowiedź: B. Płyn do systemu hamulcowego
Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.
Wyjaśnienie
Płyn do układu hamulcowego to naprawdę ważny element, który pozwala na prawidłowe działanie hydrauliki w sprzęgle. W wielu nakładach nowoczesnych samochodów właśnie hydraulika przenosi siłę z pedału na mechanizm odłączający sprzęgło. Ten płyn powinien być odporny na wysokie temperatury i mieć niską kompresyjność, żeby zdążył działać tak jak trzeba. Pamiętaj, żeby regularnie wymieniać ten płyn, bo z biegiem czasu może wchłaniać wilgoć, co obniża jego temperaturę wrzenia i przez to może być mniej skuteczny. Zwykle zaleca się używanie płynów zgodnych z normą DOT, bo to zapewnia ich odpowiednie działanie i kompatybilność z innymi elementami układu. Odpowiedni płyn w hydraulice sprzęgła naprawdę wpływa na komfort i bezpieczeństwo jazdy, bo zapobiega problemom, takim jak „gubienie” pedału sprzęgła.
🤖 Wyjaśnienie generowane przez AI – weryfikuj w oficjalnych źródłach.