Strona głównaPytania ROL.04 › Pytanie 1224
ROL.04 · pytanie #1224

Gleby o odczynie obojętnym są odpowiednie do uprawy <br><br> <table><tr><th>Wrażliwośćna kwaśny odczyn</th><th>Rośliny uprawne</th><th>OptymalnepH gleby</th></tr><tr><td>bardzo wrażliwe</td><td>burak cukrowy, kukurydza, lucerna, koniczyna, groch</td><td>6,6-7,0</td></tr><tr><td>wrażliwe</td><td>pszenica, jęczmień, rzepak, bobik, pszenżyto</td><td>6,1-6,5</td></tr><tr><td>średnio wrażliwe</td><td>owies, ziemniaki, mieszanki zbożowe</td><td>5,6-6,0</td></tr></table>

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.