Strona głównaPytania ROL.04 › Pytanie 147
ROL.04 · pytanie #147

Najniższe straty jakościowe podczas produkcji i przechowywania kiszonki powstają w silosach <br><br> <table><thead><tr><th colspan="4">Straty jakościowe i ilościowe kiszonki (%) w zależności od rodzaju silosu</th></tr><tr><th>Rodzaj silosu</th><th>Straty białka</th><th>Straty skrobi</th><th>Straty ilościowe</th></tr></thead><tbody><tr><td>Wieżowy gazoszczelny</td><td>2,0</td><td>3,0</td><td>5 – 8</td></tr><tr><td>Wieżowy otwarty</td><td>9,6</td><td>8,2</td><td>10 – 15</td></tr><tr><td>Przejazdowy</td><td>9,7</td><td>8,6</td><td>25</td></tr><tr><td>Komorowy</td><td>7,8</td><td>7.3</td><td>15 - 20</td></tr></tbody></table>

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.