Strona głównaPytania ROL.06 › Pytanie 12
ROL.06 · pytanie #12

Kilka godzin po narodzinach źrebię wydaje się być w napięciu, jakby miało oddać mocz lub kał, lecz tego nie robi, jest zaniepokojone i wykazuje oznaki bólu. Jakie mogą być przyczyny tych objawów, jakie są rokowania oraz jakie powinno być postępowanie? Rokowania: dobre. Postępowanie: obserwacja źrebięcia.

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.