Strona głównaPytania ROL.09 › Pytanie 125
ROL.09 · pytanie #125

Na podstawie zamieszczonych danych określ liczbę rodzin pszczelich, jaką można wywieźć na pożytek z rzepaku ozimego. <br><br> <table><tr><td>Z oceny zasobów rzepaku ozimego wynika, że pszczoły mogłyby zebrać około 7560 kg. Rodzina na własne potrzeby wykorzystuje: – w maju: 20-25 kg,– w czerwcu: 30-32 kg,– w lipcu:15-17 kg,– w sierpniu: 2-12 kg. Pszczelarz zakłada zbiór z tego pożytku: ok. 20 kg od rodziny pszczelarskiej.</td></tr></table>

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.