Strona głównaPytania ROL.09 › Pytanie 52
ROL.09 · pytanie #52

Której rośliny uprawnej dotyczy zamieszczony opis siewu? <br><br> <table><tr><td>Siew najlepiej przeprowadzić siewnikiem zbożowym w rozstawie 20-25 cm na głębokość 1-2 cm. Ważne jest, by nasiona dokładnie przykryć glebą, gdyż wystawione na działanie promieni słonecznych mogą mieć problem z wykiełkowaniem. Nasion nie zaprawia się, gdyż w trakcie wschodów nie porażają ich choroby i szkodniki. W czystym siewie lub w mieszankach wysiewamy do połowy sierpnia. Uprawiając je na nasiona, siew przeprowadzamy na przełomie marca i kwietnia. Zakwita średnio po 55 dniach po wysiewie. Wysiana wczesną wiosną ma bardzo wysoką wydajność miodową około 300 kg/ha i pyłkową około 180 kg/ha. Kwiaty pięciokrotne, zebrane w skrętki na szczycie łodygi.</td></tr></table>

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.