Strona główna › Pytania ROL.11 › Pytanie 250
ROL.11 · pytanie #250
Do czego wykorzystuje się goblety?
- Ado szybkie rozmrażanie słomek z nasieniem
- Bdo przechowywania osłon na pistolety inseminacyjne
- Cdo przechowywania słomek z nasieniem w pojemniku z ciekłym azotem
- Ddo obcinania słomek z nasieniem
Poprawna odpowiedź: C. do przechowywania słomek z nasieniem w pojemniku z ciekłym azotem
Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.
Wyjaśnienie
Goblet to takie specjalne naczynie, które naprawdę się przydaje, gdy chodzi o przechowywanie i transport słomek nasieniem w niskich temperaturach, na przykład w ciekłym azocie. Ten ciekły azot utrzymuje bardzo niską temperaturę, co jest mega ważne, żeby komórki nasienia mogły żyć. Używanie gobletów to dobry sposób, żeby chronić te słomki przed różnymi uszkodzeniami i trzymać je w odpowiednich warunkach. To całkiem zgodne z tym, co mówi się o najlepszych praktykach w inseminacji sztucznej. Dzięki nim można też zminimalizować ryzyko kontaminacji i łatwiej zarządzać próbkami. Na przykład w stacjach hodowlanych, goblety są wykorzystywane do transportu słomek z nasieniem od miejsc, gdzie to wszystko się dzieje, do klinik weterynaryjnych i ośrodków inseminacyjnych, gdzie potem mogą być wykorzystane do inseminacji zwierząt. Prawidłowe przechowywanie i transport nasienia są kluczowe, bo wpływa to na sukces inseminacji i zwiększa efektywność hodowli zwierząt.
🤖 Wyjaśnienie generowane przez AI – weryfikuj w oficjalnych źródłach.