Strona główna › Pytania ROL.11 › Pytanie 666
ROL.11 · pytanie #666
Na podstawie danych z tabeli, wskaż grupę zwierząt emitujących najmniej gazów szkodliwych w przeliczeniu na jedno stanowisko. <br><br> <table><tr><th colspan="2">Ilość gazów wydzielanych przez trzodę chlewną w kg/stanowisko</th></tr><tr><td>Lochy luźne i prośne</td><td>0,40 – 4,2</td></tr><tr><td>Lochy karmiące</td><td>0,80 – 0,9</td></tr><tr><td>Prosięta odsadzone <30 kg</td><td>0,06 – 0,8</td></tr><tr><td>Zwierzęta powyżej 30 kg na podłożu:</td><td></td></tr><tr><td>– całkowicie szczelinowym</td><td>1,35 – 3,0</td></tr><tr><td>– częściowo szczelinowym</td><td>0,90 – 2,4</td></tr><tr><td>– litym i ściółce</td><td>2,10 – 4,0</td></tr></table>
- ALochy luźne.
- BLochy prośne.
- CProsięta odsadzone.
- DLochy karmiące.
Poprawna odpowiedź: C. Prosięta odsadzone.
Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.
Wyjaśnienie
Prosięta odsadzone naprawdę emitują najmniej szkodliwych gazów na każdą sztukę. To ma sens, bo ich dieta i potrzeby biologiczne są zupełnie inne niż u loch. Na przykład lochy prośne czy karmiące potrzebują więcej energii i składników odżywczych, więc naturalnie produkują więcej gazów. Z tego, co wiem, dobrym podejściem jest zarządzanie emisją biogazów, bo to ważne dla hodowli zwierząt. Hodowcy powinni starać się minimalizować te emisje przez lepsze odżywianie i zapewnienie odpowiednich warunków dla zwierząt. Dzięki temu można poprawić jakość środowiska, a przy tym lepiej planować hodowlę zgodnie z tymi wszystkimi nowymi standardami, o których ciągle się mówi.
🤖 Wyjaśnienie generowane przez AI – weryfikuj w oficjalnych źródłach.