Strona główna › Pytania ROL.12 › Pytanie 166
ROL.12 · pytanie #166
Podczas badania EKG u psa żółtą elektrodę przyczepia się do
- Atylnej prawej łapy
- Btylnej lewej łapy
- Cprzedniej lewej łapy
- Dprzedniej prawej łapy
Poprawna odpowiedź: C. przedniej lewej łapy
Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.
Wyjaśnienie
Zgadza się, w standardach elektrokardiografii weterynaryjnej żółta elektroda przypinana jest do przedniej lewej kończyny zwierzęcia. Jest to zgodne z konwencjami montażu elektrod, które mają na celu uzyskanie najbardziej wiarygodnych i stabilnych wyników pomiarów elektrokardiograficznych. Umożliwiają one prawidłową rejestrację sygnałów elektrycznych generowanych przez serce. W praktyce, prawidłowe umiejscowienie elektrod jest kluczowe dla diagnostyki kardiologicznej, w tym oceny arytmii, bloków serca czy zmian niedokrwiennych. Dla przykładu, podczas badania EKG w gabinecie weterynaryjnym, odpowiednie przypięcie elektrod wpływa na jakość odczytu, co z kolei może prowadzić do szybszej diagnozy i skuteczniejszego leczenia. Dlatego ważne jest, aby osoby przeprowadzające takie badania były odpowiednio przeszkolone i stosowały się do ustalonych standardów, takich jak te określone przez American College of Veterinary Internal Medicine (ACVIM).
🤖 Wyjaśnienie generowane przez AI – weryfikuj w oficjalnych źródłach.