Strona główna › Pytania ROL.12 › Pytanie 535
ROL.12 · pytanie #535
Próbka mleka przeznaczona do badań mikrobiologicznych powinna być dostarczona do laboratorium w ciągu 24 godzin w temperaturze
- Aod 15 do 25°C
- Bod 8 do 15°C
- Cod -8 do 0°C
- Dod 1 do 8°C
Poprawna odpowiedź: D. od 1 do 8°C
Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.
Wyjaśnienie
Odpowiedź "od 1 do 8°C" jest na dobrym tropie, bo w tym zakresie mleko jest naprawdę dobrze schłodzone. To na serio ogranicza rozwój różnych mikroorganizmów. Jak przechowujesz próbki w tej temperaturze, to jest to zgodne z normami, które ustalają organizacje zajmujące się bezpieczeństwem żywności, jak Codex Alimentarius. W praktyce, żeby laboratoria mogły dobrze działać, konieczne jest, żeby próbki mleka dostarczano w tym przedziale temperatur. Bez tego, na przykład, jeśli testujesz na obecność patogenów, jak Salmonella czy Listeria, to mogą wyjść ci fałszywe wyniki. Więc warto, żeby laboratoria i producenci mleka trzymali się standardów transportowych, które dbają o te parametry temperatury.
🤖 Wyjaśnienie generowane przez AI – weryfikuj w oficjalnych źródłach.