Strona główna › Pytania ROL.12 › Pytanie 844
ROL.12 · pytanie #844
W ciągu 7 dni od narodzin cielęcia lub przed jego opuszczeniem przez gospodarstwo, posiadacz zwierzęcia ma obowiązek
- Aoznakowania zwierzęcia i zgłoszenia tego faktu do ARiMR
- Bzłożenia wniosku o kolczyki oraz zgłoszenia tego faktu do ARiMR
- Człożenia wniosku o kolczyki do zatwierdzonego dostawcy
- Doznakowania zwierzęcia i złożenia wniosku o paszport do zatwierdzonego dostawcy
Poprawna odpowiedź: A. oznakowania zwierzęcia i zgłoszenia tego faktu do ARiMR
Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.
Wyjaśnienie
Wybierając odpowiedź, która mówi o oznakowaniu cielęcia i zgłaszaniu tego do ARiMR, trafiłeś w sedno. Oznakowanie zwierząt to naprawdę ważna rzecz w hodowli, bo dzięki temu można śledzić ich zdrowie i w ogóle, skąd pochodzą. Przepisy mówią, że jak masz nowo narodzone cielę, to musisz je zarejestrować w ciągu 7 dni, inaczej mogą się pojawić problemy. Zwykle robi się to poprzez zakładanie kolczyków z unikalnym numerem. Jak już zgłosisz cielę do ARiMR, masz dostęp do różnych programów wsparcia i informacji o zdrowiu swoich zwierząt, co jest mega ważne. Oznakowanie i rejestracja są też kluczowe w przypadku chorób, bo wtedy można szybko reagować i monitorować sytuację w stadzie.
🤖 Wyjaśnienie generowane przez AI – weryfikuj w oficjalnych źródłach.