Strona główna › Pytania SPL.01 › Pytanie 1335
SPL.01 · pytanie #1335
Pracownik magazynu złamał nogę w trakcie pracy. Jak powinna wyglądać prawidłowa sekwencja działań osoby udzielającej pierwszej pomocy?
- AZawiadomić pogotowie, udzielić pierwszej pomocy, powiadomić przełożonego, zabezpieczyć miejsce zdarzenia
- BUdzielić pierwszej pomocy, powiadomić przełożonego, zabezpieczyć miejsce zdarzenia, zawiadomić pogotowie
- CZabezpieczyć miejsce zdarzenia, zawiadomić pogotowie, udzielić pierwszej pomocy, powiadomić przełożonego
- DUdzielić pierwszej pomocy, zawiadomić pogotowie, powiadomić przełożonego, zabezpieczyć miejsce zdarzenia
Poprawna odpowiedź: D. Udzielić pierwszej pomocy, zawiadomić pogotowie, powiadomić przełożonego, zabezpieczyć miejsce zdarzenia
Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.
Wyjaśnienie
W sytuacji wypadku, najważniejsze jest, żeby jak najszybciej pomóc poszkodowanemu. Na przykład, jeśli złamie nogę, to pierwsza pomoc to przede wszystkim ustabilizowanie tej nogi i spróbować zminimalizować ból. Potem trzeba szybko zadzwonić po pogotowie, żeby fachowcy mogli zająć się osobą, która się zraniła. Ważne jest też, żeby poinformować szefa o tym, co się stało, bo to pozwala na dalsze działania związane z bezpieczeństwem w pracy i dokumentacją wypadku. Na końcu, zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ale to akurat powinno być ostatnie, bo nie można przeszkadzać w udzielaniu pomocy. Przykładowo, jeśli widzisz kolegę leżącego na ziemi, najpierw udzielasz mu pomocy, potem dzwonisz po pomoc, a na końcu informujesz swojego przełożonego. Taka kolejność działań jest zgodna z dobrymi praktykami i pomaga ochronić zdrowie poszkodowanego, co powinno być zawsze na pierwszym miejscu.
🤖 Wyjaśnienie generowane przez AI – weryfikuj w oficjalnych źródłach.