Strona głównaPytania SPL.02 › Pytanie 114
SPL.02 · pytanie #114

W jakim terminie najpóźniej — zgodnie z zamieszczonym fragmentem rozporządzenia — pasażer statku morskiego powinien złożyć skargę do przewoźnika za naruszenie jego praw w czasie rejsu, jeżeli odbył podróż 12 stycznia? <br><br> <table><tr><td>Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1177/2010 z dnia24 listopada 2010 r. o prawach pasażerów podróżujących drogą morską i drogąwodną śródlądową oraz zmieniające rozporządzenie (WE) nr 2006/2004Artykuł 24 Skargi</td></tr><tr><td>2. W przypadku gdy pasażer objęty niniejszym rozporządzeniem chce wnieść skargę do przewoźnika lub operatora terminalu, składa ją w ciągu dwóch miesięcy od dnia, w którym wykonana została usługa lub w którym powinna była ona zostać wykonana. W ciągu miesiąca od dnia wpłynięcia skargi przewoźnik lub operator terminalu powiadamia pasażera, że jego skarga została uznana, oddalona lub jest w dalszym ciągu rozpatrywana. Termin, w jakim ma zostać udzielona ostateczna odpowiedź, nie może być dłuższy niż dwa miesiące od dnia otrzymania skargi.</td></tr></table>

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.