Strona głównaPytania SPL.02 › Pytanie 251
SPL.02 · pytanie #251

12 czerwca pasażer złożył skargę do przewoźnika dotyczącą naruszenia praw pasażera do informacji w czasie odbywania rejsu statkiem. Rejs miał miejsce 5 kwietnia. Skarga ta jednak nie została przyjęta, ponieważ pasażer skargę swoją powinien wnieść w terminie do <br><br> <table><tbody><tr><td>Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1177/2010 z dnia24 listopada 2010 r. o prawach pasażerów podróżujących drogą morską i drogą wodnąArtykuł 24Skargi</td></tr><tr><td>2. W przypadku gdy pasażer objęty niniejszym rozporządzeniem chce wnieść skargę do przewoźnika lub operatora terminalu, składa ją w ciągu dwóch miesięcy od dnia, w którym wykonana została usługa lub w którym powinna była ona zostać wykonana.W ciągu miesiąca od dnia wpłynięcia skargi przewoźnik lub operator terminalu powiadamia pasażera, że jego skarga została uznana, oddalona lub jest w dalszym ciągu rozpatrywana. Termin, w jakim ma zostać udzielona ostateczna odpowiedź, nie może być dłuższy niż dwa miesiące od dnia otrzymania skargi.</td></tr></tbody></table>

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.