Strona głównaPytania SPL.02 › Pytanie 453
SPL.02 · pytanie #453

Pociąg EIP z Warszawy do Gdańska przyjechał z opóźnieniem 72 minut. Pasażer, który za przejazd w klasie I zapłacił 229,00 zł, może domagać się od przewoźnika odszkodowania w wysokości <br><br> <table><tr><td>Kwestię wypłaty rekompensat z tytułu opóźnień pociągów reguluje art. 17 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1371/2007 dotyczący praw i obowiązków pasażerów w ruchu kolejowym. Zgodnie z treścią ww. przepisu minimalna kwota rekompensaty wynosi: - 25% ceny biletu jednorazowego w przypadku opóźnienia wynoszącego od 60 do 119 minut, - 50% ceny biletu jednorazowego w przypadku opóźnienia wynoszącego 120 minut lub więcej.</td></tr></table>

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.