Strona głównaPytania SPL.05 › Pytanie 476
SPL.05 · pytanie #476

Podczas transportu drogowego została uszkodzona przesyłka. Zgodnie z Ogólnymi Polskimi Warunkami Spedycyjnymi roszczenie zleceniodawcy przeciwko spedytorowi winno być złożone <br><br> <table><tr><td colspan="2">Fragment Ogólnych Polskich Warunków Spedycyjnych</td></tr><tr><td colspan="2">Reklamacje</td></tr><tr><td colspan="2">§ 26</td></tr><tr><td colspan="2">Uprawnionym do wniesienia reklamacji do spedytora z tytułu zleconych usług spedycyjnych jest zleceniodawca.</td></tr><tr><td colspan="2">§ 27</td></tr><tr><td>1.</td><td>Roszczenie zleceniodawcy przeciwko spedytorowi winno być złożone spedytorowi na piśmie w ciągu 6 dni od daty, w której klient dowiedział się lub powinien był się dowiedzieć o zaistniałej szkodzie. Spedytor zobowiązany jest do udzielenia odpowiedzi na reklamację najpóźniej w terminie 14 dni od jej otrzymania.W przypadkach szczególnych, termin ten ulega odpowiedniemu przedłużeniu, zaś w terminie 14 dni od otrzymania reklamacji spedytor zobowiązany jest do potwierdzenia otrzymania reklamacji i udzielenia wyjaśnień, co do sposobu i terminu jej rozpatrzenia.</td></tr><tr><td>2.</td><td>Zgłoszeniu powinny towarzyszyć dokumenty ustalające stan przesyłki oraz okoliczności powstania szkody/braków.</td></tr></table>

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.