Strona głównaPytania SPL.05 › Pytanie 866
SPL.05 · pytanie #866

Zgodnie z przedstawionym fragmentem OPWS roszczenie wynikające z umowy spedycji z tytułu utraty przesyłki, która miała być dostarczona odbiorcy 7 stycznia bieżącego roku upływa <br><br> <table><tr><th colspan="3">Fragment Ogólnych Polskich Warunków Spedycyjnych (OPWS)</th></tr><tr><th colspan="3">Przedawnienie§ 26</th></tr><tr><td colspan="3">26.1. Roszczenia z umowy spedycji przedawniają się z upływem jednego roku.</td></tr><tr><td colspan="3">26.2. Przedawnienie zaczyna biec:</td></tr><tr><td colspan="3">26.2.1. w przypadku roszczeń z tytułu uszkodzenia lub braków w przesyłce - od dnia jej dostarczenia;</td></tr><tr><td colspan="3">26.2.2. w przypadku całkowitej utraty przesyłki lub dostarczenia jej z opóźnieniem - od dnia, w którym przesyłka miała być dostarczona;</td></tr><tr><td colspan="3">26.2.3. we wszystkich innych przypadkach - od dnia wykonania zlecenia.</td></tr></table>

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.