Strona główna › Pytania SPO.05 › Pytanie 233
SPO.05 · pytanie #233
W trakcie ćwiczeń oddechowych, głęboki wdech powinien być wykonywany
- Anosa i wydech nosem
- Bnosa, a wydech półprzymkniętymi ustami
- Cpółotwartymi ustami, a wydech nosem
- Dustami i wydech ustami
Poprawna odpowiedź: B. nosa, a wydech półprzymkniętymi ustami
Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.
Wyjaśnienie
Gimnastyka oddechowa to naprawdę ważna część różnych programów zdrowotnych i rehabilitacyjnych. Pomaga w poprawie naszej wydolności oddechowej i ogólnej kondycji. Warto pamiętać, że najskuteczniej oddycha się przez nos, a wydech powinien być robiony półprzymkniętymi ustami. Dzięki temu powietrze jest lepiej filtrowane, nawilżane i ogrzewane przed dotarciem do płuc, co jest super istotne, szczególnie podczas ćwiczeń oddechowych. Wdech przez nos sprawia, że powietrze jest przygotowane na wejście do organizmu. Z kolei wydech ustami pozwala lepiej kontrolować tempo wydychania, co sprzyja relaksacji. Tę technikę często stosują w yoga czy pilates, gdzie ważne jest, żeby synchronizować oddech z ruchami. To z kolei korzystnie wpływa na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne. Regularne ćwiczenia oddechowe pomagają też w redukcji stresu i poprawiają krążenie krwi.
🤖 Wyjaśnienie generowane przez AI – weryfikuj w oficjalnych źródłach.