Strona głównaPytania TKO.02 › Pytanie 6
TKO.02 · pytanie #6

Na podstawie zamieszczonego fragmentu Instrukcji Ie-12 określ wysokość, na jaką powinien elektromagnes ELM 1003 wystawać ponad górną płaszczyznę główki szyny o profilu S49. <br><br> <table><tr><th colspan="2">§ 69.Konserwacja elektromagnesów SHP</th></tr><tr><td>1.</td><td>Wymiary prawidłowego usytuowania elektromagnesów SHP wybranego typu: wysokość elektromagnesu względem główki szyny - górna płaszczyzna elektromagnesu powinna wystawać nad główkę szyny: 35(±5) mm - dla elektromagnesów ELM 1001 i 1002,35(±5) mm – dla elektromagnesów ELM 1003,35(±5) mm – dla elektromagnesów ETK-98, ET-NLC/08, w warunkach eksploatacyjnych, w miarę zużywania się szyny dopuszcza się zwiększone tolerancje wymiarów które mogą wahać się w granicach 35 (+10,-5) mm;przy stwierdzeniu przekroczenia podanej tolerancji należy skorygować mierzony wymiar do wymaganej wartości;odległość elektromagnesu od główki szyny – oś podłużna elektromagnesu torowego powinna znajdować się: dla elektromagnesów ELM 1001 i 1002 odległość ta powinna wynosić 290(±5) mm od geometrycznej, bocznej płaszczyzny główki szyny,dla elektromagnesów ELM 1003 odległość ta powinna wynosić 270 (+5, -5) mm przy montażu, a w czasie eksploatacji może wynosić 270 (+15, -15) mm,dla elektromagnesów ETK-98 odległość ta powinna wynosić 270 (+10, -5) mm, w warunkach eksploatacyjnych dopuszcza się odległość 270 (+10, -15) mm;odbojnice ferromagnetyczne powinny być tak usytuowane, aby górna część odbojnicy, wystająca ponad główkę szyny, była oddalona od czołowej ścianki elektromagnesu o 130 (±10) mm; przekroczenie tego wymiaru powoduje nieskuteczność działania odbojnic, a zbytnie zbliżenie odbojnicy do elektromagnesu powoduje zakłócenie jego pracy . Odbojnice diamagnetyczne, należy instalować w odległości zapewniającej skuteczną ochronę elektromagnesu. Odległość ta powinna wynosić od 20 do 130 mm.</td></tr></table>

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.