Strona głównaPytania TKO.03 › Pytanie 344
TKO.03 · pytanie #344

Na podstawie fragmentu instrukcji kolejowej określ, z jaką częstotliwością należy wykonać badania defektoskopowe w torze o maksymalnej prędkości pociągów V = 120 km/h i przy obciążeniu Q < 20 Tg. <br><br> <table><tr><td colspan="2">4. Zalecana częstotliwość badań poszczególnych linii zależy od maksymalnej dozwolonej prędkości:</td></tr><tr><td>1) V ≥ 160 km/h</td><td>- 4 razy w roku,</td></tr><tr><td>2) 120 km/h ≤ V < 160 km/h</td><td>- 3 razy w roku,</td></tr><tr><td>3) 100 km/h ≤ V < 120 km/h</td><td>- 2 razy w roku,</td></tr><tr><td>4) V < 100 km/h</td><td>- 1 raz w roku</td></tr><tr><td colspan="2">lub rocznego obciążenia:</td></tr><tr><td>5) Q ≥ 20 Tg</td><td>- 3 razy w roku,</td></tr><tr><td>6) 10 Tg ≤ Q < 20 Tg</td><td>- 2 razy w roku,</td></tr><tr><td>7) Q < 10 Tg</td><td>- 1 raz w roku.</td></tr><tr><td colspan="2">5. O częstotliwości badań defektoskopowych decyduje ten parametr eksploatacyjny, dla którego wymagana w ciągu roku liczba badań jest większa.</td></tr></table>

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.