Strona głównaPytania TKO.04 › Pytanie 104
TKO.04 · pytanie #104

Zgodnie z fragmentem Instrukcji Id1 odległość sygnalistów od grupy roboczej wychodzącej z zadymionego tunelu nie może być większa niż <br><br> <table><tr><td colspan="2">Fragment Instrukcji Id1</td></tr><tr><td colspan="2">(…)</td></tr><tr><td>27.</td><td>prowadzenie robót na mostach, wiaduktach, w tunelach i wysokich peronach przy użyciu ciężkich maszyni sprzętu dozwolone jest tylko na torach zamkniętych dla ruchu pojazdów kolejowych,</td></tr><tr><td>28.</td><td>wykusze na mostach i wnęki w tunelach powinny być utrzymane w należytym stanie technicznym, wolne od materiałów i sprzętu. Wnęki w tunelach powinny być wydzielone wewnątrz, łącznie z pasem szerokości co najmniej 30 cm przy wnęce i oświetlone białym światłem na stropie wnęki. Rozmieszczenie wnęk powinno być oznaczone na ścianach tunelu odpowiednimi znakami (strzałkami), wskazującymi położenie najbliższej wnęki,</td></tr><tr><td>29.</td><td>grupa robocza wchodząca lub wychodząca z nieprzejrzystego lub zadymionego tunelu, powinna być chroniona od czoła i od tyłu przez sygnalistów wyposażonych w przybory sygnalizacyjne (trąbkę, chorągiewkę i białe światło latarki z czerwonym światłem). Odległość sygnalistów od grupy roboczej nie powinna być większa niż 300 m. W przypadku zbliżania się pojazdu kolejowego, sygnaliści powinni ostrzec grupę roboczą sygnałem trąbki, a w razie potrzeby zatrzymać pociąg lub pojazd sygnałem D1 – „Stój",</td></tr><tr><td>30.</td><td>przed wejściem grupy roboczej do tunelu i po jej wyjściu, kierownik robót obowiązany jest sprawdzić stan liczbowy grupy, odczytując nazwiska z karty zapisu (dokumentu pracy),</td></tr><tr><td colspan="2">(…)</td></tr></table>

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.