Strona głównaPytania TKO.04 › Pytanie 146
TKO.04 · pytanie #146

Z danych zawartych w wyciągu z Instrukcji Id-1 wynika, że podczas wymiany mostownic na dwutorowym obiekcie mostowym należy ograniczyć prędkość na torze sąsiednim do <br><br> <table><tr><th colspan="4">Wyciąg z Instrukcji Id-1</th></tr><tr><td rowspan="2">20</td><td>Wymiana podrozjazdnic a) pojedynczych</td><td>sygnalista; ograniczyć prędkość do 30 km/h</td><td rowspan="2">wykonywać jak wymianę pojedynczych podkładów co czwarta podrozjazdnica; na liniach o prędkości ponad 100 km/h, po zakończeniu robót ograniczyć prędkość do 100 km/h do czasu stabilizacji (0,6Tg)</td></tr><tr><td>b) kompletu (doboru) w torach stacyjnych (bez rozbierania części stalowej)</td><td>tor zamknięty, ; sygnał D1"Stój" zgodnie z Instrukcją Ie-1(E-1);</td></tr><tr><td>21</td><td>Wymiana lub wbudowywanie rozjazdów w tory szlakowe</td><td>tor zamknięty; sygnał D1"Stój" zgodnie z Instrukcją Ie-1(E-1); sygnalista, przy rozstawie torów<5,6m ograniczyć prędkość na sąsiednim torze do 50 km/h</td><td>na liniach o prędkości ponad 100 km/h po zakończeniu robót ograniczyć prędkość do 100 km/h do czasu stabilizacji (0,6Tg); na liniach zelektryfikowanych roboty prowadzić zgodnie z instrukcją regulującą sprawy bezpieczeństwa pracy przy sieci trakcyjnej i w jej pobliżu</td></tr><tr><td>22</td><td>Wymiana mostownic</td><td>tor zamknięty; sygnał D1"Stój" zgodnie z Instrukcją Ie-1(E-1)</td><td>na mostach dwutorowych ograniczyć prędkość do 30 km/h na torze sąsiednim</td></tr><tr><td>23</td><td>Zakładanie lub wymiana na mostach odbojnic, blach, chodników, pomostów itp.</td><td>- na mostach o długości do 20 m ograniczyć prędkość do 50 km/h, sygnalista,- na mostach o długości powyżej 20 m tor zamknięty; sygnał D1"Stój" zgodnie z Instrukcją Ie1(E1)</td><td>na mostach dwutorowych ograniczyć prędkość do 30 km/h na torze sąsiednim</td></tr></table>

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.