Strona głównaPytania TKO.04 › Pytanie 303
TKO.04 · pytanie #303

Zgodnie z tabelą, szerokość skrajni taboru kolejowego w czasie budowy za pomocą pociągów zmechanizowanych wynosi <br><br> <table><tr><th colspan="6">Główne wymiary skrajni torów</th></tr><tr><th colspan="2" rowspan="2">Nazwa skrajni jednostki ruchu</th><th rowspan="2">Wysokość [m]</th><th rowspan="2">Szerokość [m]</th><th colspan="2">Skos górnego narożą</th></tr><tr><th>Wysokość [m]</th><th>Szerokość [m]</th></tr><tr><td rowspan="2">Skrajnia ruchu pieszego</td><td>zwykła</td><td rowspan="2">3,00</td><td>0,75</td><td rowspan="2">1,00</td><td rowspan="2">0,50</td></tr><tr><td>poszerzona</td><td>1,00</td></tr><tr><td rowspan="2">Skrajnia taboru kierowanego</td><td>zwykła</td><td rowspan="2">4,70</td><td>3,00</td><td rowspan="2">1,50</td><td rowspan="2">0,75</td></tr><tr><td>poszerzona</td><td>3,50</td></tr><tr><td colspan="2">Skrajnia taboru tramwajowego</td><td>4,20-5,50</td><td>2,20-2,40</td><td colspan="2">wg rys</td></tr><tr><td rowspan="2">Skrajnia taboru kolejowego</td><td>o trakcji parowej lub spalinowej</td><td>4,85</td><td rowspan="2">4,40*</td><td colspan="2" rowspan="2">wg rys</td></tr><tr><td>o trakcji elektrycznej</td><td>5,20-5,45</td></tr><tr><td colspan="6">* w razie budowy torów za pomocą pociągów zmechanizowanych pożądana jest szerokość skrajni równa 5,00 m</td></tr></table>

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.