Strona głównaPytania TKO.06 › Pytanie 147
TKO.06 · pytanie #147

Na podstawie fragmentu instrukcji określ wymaganą wartość temperatury w przedziałach pasażerskich elektrycznych zespołów trakcyjnych w okresie zimowym. <br><br> <table><tr><td colspan="2">Bw-62 (Mw-62)</td></tr><tr><td colspan="2">Fragment instrukcji o ogrzewaniu, wentylacji i klimatyzacji wagonów pasażerskichoraz elektrycznych zespołów trakcyjnych</td></tr><tr><td colspan="2">§ 16.</td></tr><tr><td colspan="2">Ogrzewanie i klimatyzacja elektrycznych zespołów trakcyjnych w czasie jazdy</td></tr><tr><td colspan="2">1. Obwody ogrzewania i klimatyzacji powinny być załączone przez cały czas podczas prowadzenia pociągu.</td></tr><tr><td colspan="2">2. Maszynista, załączając obwody ogrzewania lub klimatyzacji, dokonuje zaprogramowania odpowiedniej temperatury w przedziałach pasażerskich ezt. Zasadnym jest, aby w okresie zimowym temperatura komfortu wynosiła +21°C, natomiast dla okresu letniego należy przyjmować temperaturę komfortu w granicach +22÷23°C, a w dni gorące (przy temperaturze zewnętrznej większej od 25°C) lub upalne, jeszcze wyższą, tj. do +26°C.</td></tr><tr><td colspan="2">3. Na żądanie kierownika pociągu, maszynista zobowiązany jest dokonać korekty nastawienia temperatury w przedziałach pasażerskich.</td></tr></table>

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.