Strona głównaPytania CHM.04 › Pytanie 186
CHM.04 · pytanie #186

Przeprowadzano analizę jakościową próbki według schematu:Badana próbka zawierała kation <br><br> <table><tr><td colspan="2">badany roztwór zawierający jony X2+</td></tr><tr><td colspan="2">+ roztwór HCl</td></tr><tr><td colspan="2">XCl2↓ biały osad</td></tr><tr><td colspan="2">+ H2O: ogrzać</td></tr><tr><td colspan="2">roztwór X2+:podzielić na 2 części</td></tr><tr><td>+ roztwór KI</td><td>oziębić</td></tr><tr><td>XI2 żółty osad</td><td>XCl2↓ biały osad</td></tr></table>

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.