Strona głównaPytania ELE.09 › Pytanie 15
ELE.09 · pytanie #15

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi w wyciągu z Rozporządzenia Dz.U. 2018 poz. 2176 w zakresie dokonywania pomiarów rezystancji, badaniu co dwa lata podlegają urządzenia pracujące <br><br> <table><tr><td colspan="2">Wyciąg z Rozporządzenia Ministra Przedsiębiorczości i Technologiiz dnia 30 października 2018 r. (Dz.U. 2018 poz. 2176)</td></tr><tr><td>2) pomiarów rezystancji uziemień roboczych i ochronnych, o ile są stosowane, oraz ochrony przeciwporażeniowej nie rzadziej niż: a) raz w roku - dla urządzeń: - pracujących na otwartym powietrzu lub w pomieszczeniach o dużej wilgotności, gorących lub z wyziewami żrącymi, - służących do przemieszczania osób, b) raz na dwa lata - dla urządzeń pracujących w warunkach innych niż wymienione w lit. a,</td></tr></table>

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.