Strona główna › Pytania INF.03 › Pytanie 1720
INF.03 · pytanie #1720
Dostępna jest tabela pracownicy zawierająca pola id, nazwisko, imię oraz wynagrodzenie. Kolumnę wynagrodzenie można usunąć przy użyciu następującej instrukcji
- AALTER TABLE pracownicy DROP COLUMN wynagrodzenie
- BDROP TABLE pracownicy DELETE COLUMN wynagrodzenie
- CALTER TABLE pracownicy DELETE wynagrodzenie
- DALTER TABLE pracownicy DELETE COLUMN wynagrodzenie
Poprawna odpowiedź: A. ALTER TABLE pracownicy DROP COLUMN wynagrodzenie
Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.
Wyjaśnienie
W prawidłowej odpowiedzi powinno być 'ALTER TABLE pracownicy DROP COLUMN wynagrodzenie;'. To polecenie ALTER TABLE to coś, co używamy, żeby zmodyfikować to, co już mamy w tabeli w bazie danych. Jak chcemy usunąć kolumnę, to kluczowe jest użycie DROP COLUMN, bo to dokładnie mówi, co chcemy zrobić – usunąć konkretną kolumnę. W praktyce często tak usuwamy zbędne dane, kiedy kolumna już nie jest potrzebna. Usunięcie kolumny upraszcza strukturę bazy danych i może zwiększyć wydajność, bo mamy mniej danych do przechowywania. Fajnie jest też pamiętać, żeby zanim coś zmienimy, zrobić kopię zapasową tabeli – nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przydać stare dane. No i jak pracujesz z dużą bazą danych, to najlepiej robić takie rzeczy w nocy czy w weekend, żeby nie wpływać na działanie systemu w godzinach szczytu.
🤖 Wyjaśnienie generowane przez AI – weryfikuj w oficjalnych źródłach.