Strona głównaPytania MED.07 › Pytanie 137
MED.07 · pytanie #137

W celu archiwizacji danych w systemie Linux wymagane jest utworzenie archiwum. Korzystając z zamieszczonej w ramce pomocy dobierz odpowiednie polecenie. <br><br> <table><tr><td>-c, --create</td><td>utworzenie nowego archiwum</td></tr><tr><td>-z, --gzip</td><td>filtrowanie archiwum przez gzip</td></tr><tr><td>-v, --verbose</td><td>wypisywanie szczegółów o przetwarzanych plikach</td></tr><tr><td>-f, --file=ARCHIWUM</td><td>użycie pliku lub urządzenia ARCHIWUM</td></tr><tr><td>-x, --extract</td><td>rozpakowanie plików z archiwum</td></tr><tr><td>-t, --list</td><td>wypisanie zawartości archiwum</td></tr><tr><td>-r, --append</td><td>dołączenie plików na końcu archiwum</td></tr><tr><td>-u, --update</td><td>dołączenie tylko plików nowszych niż kopie w archiwum</td></tr></table>

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.