Strona głównaPytania ROL.09 › Pytanie 197
ROL.09 · pytanie #197

Na podstawie załączonych danych określ liczbę rodzin pszczelich, jaką można wywieźć na pożytek z rzepaku ozimego. <br><br> <table><tr><td>Z oceny zasobów rzepaku ozimego wynika, że pszczoły mogłyby zebrać około 7 560 kg. Rodzina na własne potrzeby wykorzystuje: — w maju: 20-25 kg, — w czerwcu: 30-32 kg, — w lipcu: 15-17 kg, — w sierpniu: 2-12 kg. Pszczelarz zakłada zbiór z tego pożytku ok. 20 kg od rodziny pszczelej.</td></tr></table>

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.