Strona główna › Pytania TLO.01 › Pytanie 476
TLO.01 · pytanie #476
Zadaniem kogo jest zapewnienie bezpiecznej eksploatacji statku powietrznego?
- Ajego użytkownik
- Btechnik zajmujący się obsługą
- Csłużba kontrolująca ruch lotniczy
- Dorgan odpowiedzialny za nadzór nad lotniskiem
Poprawna odpowiedź: A. jego użytkownik
Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.
Wyjaśnienie
Każdy, kto korzysta ze statku powietrznego, ma duża odpowiedzialność. To właśnie użytkownik, czyli ten, kto nim lata lub go posiada, musi dbać o to, żeby przestrzegać wszelkich zasad bezpieczeństwa. Operatorzy lotniczy, ci, którzy zajmują się obsługą samolotów, muszą pilnować, żeby wszystko było w porządku - samolot musi być gotowy do lotu, a załoga odpowiednio przeszkolona. Na przykład, muszą stosować się do zasad ustalonych przez takie organizacje jak EASA czy FAA i pamiętać o zapisach z przeglądów technicznych oraz szkoleń. Również przed startem trzeba wszystko sprawdzić, żeby zapewnić bezpieczeństwo, zarówno stan statku, jak i ludzi. Użytkownicy powinni reagować na jakieś nieprawidłowości i szybko wprowadzać zmiany, jeśli coś by nie grało, bo to ich obowiązek, żeby zminimalizować ryzyko wszelkich problemów.
🤖 Wyjaśnienie generowane przez AI – weryfikuj w oficjalnych źródłach.