Strona główna › Pytania TWO.06 › Pytanie 4
TWO.06 · pytanie #4
Gaśnicę śniegową należy zastosować w przypadku pożaru
- Aurządzeń elektronicznych
- Bbel papieru
- Cdrewnianych palet
- Dmetali
Poprawna odpowiedź: A. urządzeń elektronicznych
Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.
Wyjaśnienie
Gaśnice śniegowe, zwane też gaśnicami typu S, są naprawdę przydatne, gdy mamy do czynienia z pożarami elektrycznymi, czyli takimi z grupy E. Wiesz, to dlatego, że nie przewodzą prądu. To znaczy, że używając takiej gaśnicy, ryzyko porażenia jest minimalne podczas akcji gaszenia. Poza tym ten ''śnieg'' naprawdę dobrze chłodzi ogień, co jest kapkę istotne, zwłaszcza przy sprzęcie elektronicznym. Można je wykorzystywać w różnych miejscach, jak serwerownie czy laboratoria, a także tam, gdzie mamy sprzęt RTV i AGD. Ważne, żeby osoby, które dbają o bezpieczeństwo w budynkach, znały klasyfikacje pożarów i wiedziały, jak je gasić. To się trzyma norm BHP i ogólnych zasad ochrony przeciwpożarowej.
🤖 Wyjaśnienie generowane przez AI – weryfikuj w oficjalnych źródłach.