Strona głównaPytania SPL.02 › Pytanie 774
SPL.02 · pytanie #774

Konduktor zgodnie z Regulaminem Przewozu Osób, Rzeczy i Zwierząt przez spółkę "PKP Intercity" powinien za wydanie biletu w pociągu TLK pobrać dodatkową opłatę od osoby <br><br> <table><tr><td colspan="2">REGULAMINPRZEWOZU OSÓB, RZECZY I ZWIERZĄTprzez Spółkę „PKP Intercity" Obowiązuje od dnia 19 marca 2013 r.</td></tr><tr><td colspan="2">§ 5. Sprzedaż biletów i innych dokumentów [...]</td></tr><tr><td colspan="2">9. Oprócz należności, o których mowa w ust. 8, konduktor pobiera opłatę za wydanie biletu w pociągu. Opłaty tej nie pobiera się: 1) od osoby: a) niepełnosprawnej lub o ograniczonej sprawności ruchowej – pod warunkiem okazania konduktorowi podczas zakupu biletu, dokumentu stwierdzającego niepełnosprawność. Z obowiązku tego zwolnione są osoby z widoczną niesprawnością fizyczną (stałą lub czasową); b) która ukończyła 70 lat – pod warunkiem okazania dokumentu stwierdzającego wiek; na wydanym bilecie, konduktor zamieszcza adnotację w brzmieniu „osoba niepełn." lub „osoba pow. 70 lat"; c) rozpoczynającej przejazd w czasie, kiedy kasa biletowa jest nieczynna lub ze stacji, na której nie ma kasy biletowej;</td></tr><tr><td colspan="2">10. W pociągach TLK, podróżny bez ważnego biletu, obowiązany jest zgłosić się do konduktora w celu nabycia lub legalizacji biletu, przed lub niezwłocznie po wejściu do pociągu. Powyższe nie dotyczy osób, o których mowa w ust. 9 pkt 1 lit a-b.</td></tr></table>

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.